Jdi na obsah Jdi na menu

Čokoládová tretra

29. 6. 2016

Ve čtvrtek 21. dubna 2016 do Znojma zavítal dětský běžecký seriál Čokoládová tretra. Na atletickém stadionu se sešlo více jak 250 dětí; z naší školy se zúčastnila osmičlenná skupinka. Počasí nám přálo, celý den se na nás usmívalo sluníčko. Děti závodily v několika běžeckých disciplínách – ty úplně nejmenší v běhu na 30 m, ty nejstarší musely zdolat 300 m vzdálenost. Vítězům diplomy předávala česká reprezentantka ve skoku o tyči Jiřina Ptáčníková, která se dětem i podepisovala a fotila se s nimi. Pro ukrácení dlouhé chvíle před i po závodě si děti mohly zaskákat na trampolíně, vyřešit řadu hlavolamů nebo si nechat pokreslit obličej.

Naši žáci a žákyně školu vzorně reprezentovali, někteří z nich se umístili na předních místech. Nejlépe se dařilo prvňáčkům sourozencům Nováčkovým. Petr ve své kategorii bral diplom za 3. místo a Erika dokonce získala kov nejcennější, když na trati 100 m porazila všech svých 20 soupeřek a časem 18,04 s si zajistila postup do celorepublikového finále na Zlatou tretru v Ostravě.

Finále proběhlo 20. května 2016 na Městském stadionu ve Vítkovicích. I přes hektickou organizaci závodu dokázala Erička v konkurenci celorepublikových vítězek jednotlivých kol zabojovat a ve svém běhu doběhla čtvrtá. Časem
17,88 s si vylepšila svůj osobní rekord a brala celkové 8. místo.

Všem žákům moc děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že se příští rok akce bude opakovat a že nás pojede ještě více než letos.