Jdi na obsah Jdi na menu
 


Draví ptáci v Prosiměřicích

23. 4. 2018

Velmi poutavou a zajímavou hodinu přírodopisu zažili žáci všech ročníků naší školy v pondělí 23. dubna 2018 na školním hřišti. Zavítali k nám nadšení sokolníci obecně prospěšné společnosti a záchranné stanice Seiferos z Brna.

Jejich program byl rozdělen na dvě části. V první z nich se žáci dozvěděli obrovské množství informací o dravých ptácích podaných zábavnou formou, prohlédli si více než dvacet dravců, soutěžili ve vědomostním ústním testu o hezké ceny, a dokonce si i mohli pohladit výra velkého.

Druhou část programu tvořily letové ukázky několika dravců. Sokolníci předvedli, jak tito králové vzduchu umí lovit, rychle létat a dosednout na ruku. To si vyzkoušeli i žáci, kteří při výkladu dávali pozor a dokázali poté zodpovědět otázky.

Připomínáme, že finanční příspěvek, který naši žáci platili, využije společnost Seiferos kompletně na chod záchranné stanice dravých ptáků. ZŠ Prosiměřice získala za dlouholetou spolupráci se záchranáři pamětní diplom, který je umístěn ve vestibulu školy.

Mnohokrát děkujeme brněnským dravčím nadšencům za nádherný program a těšíme se za tři roky na další představení!

URB.

 

Náhledy fotografií ze složky Seiferos_2018