Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši mladí spisovatelé se prosadili

23. 3. 2018

Třináctý ročník literární soutěže Autorské čtení, kterou vyhlašuje Městská knihovna ve Znojmě, se pro naši školu stal skutečně šťastným. Letos se naši žáci museli poprat s ne právě oblíbeným tématem - Prázdniny s knihou. Že to ale na naší škole s četbou není tak špatné, dokazuje výsledková listina, na které se objevilo hned pět jmen prosiměřických žáků z druhého stupně.
Ve středu 21. 3. a ve čtvrtek 22. 3. 2018 se uskutečnilo slavnostní předání diplomů a cen v zasedacím sále Městské knihovny Znojmo. Vítězové se pohodlně usadili do křesla, ze kterého přednesli své oceněné příspěvky. Samozřejmě malá tréma navštívila každého začínajícího spisovatele, ale všichni to zvládli na výbornou.
Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme jim mnoho zajímavých básnických i prozaických prací!

Výsledky 13. ročníku 2018 Autorského čtení žáků ZŠ a studentů středních a učňovských škol

2. kategorie - žáci 5. - 6. tříd

Poezie
2. místo - Radim Buchtela, 6. A

Čestné uznání - Laila Pastorková, 6. A

3. kategorie - 7. - 9. tříd

Próza
2. místo - Jakub Vaďura, 9. A

Poezie
2. místo - Jakub Urban, 8. třída

Čestné uznání - Sabina Bobková, 8. třída


D.Mráková