Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oslavili jsme 100 let republiky

26. 10. 2018

img_6791.jpg

Slavnostním shromážděním všech žáků a zaměstnanců školy pod státní vlajkou začaly v pátek 26. 10. 2018 v osm hodin ráno oslavy 100 let republiky. Starosta městyse Prosiměřice, pan Jiří Lukeš, a ředitel ZŠ Prosiměřice, Mgr. Jiří Mašek, ve svých projevech připomněli nejdůležitější milníky naší historie a popřáli staleté republice vše nejlepší.

Poté společnými silami za asistence nejmladších a nejstarších žáků školy zasadili lípu republiky v parčíku před školou. Strom bude označen ozdobným nápisem na kamenné plaketě, která tuto událost bude připomínat i dalším generacím. Na závěr shromáždění zazněla státní hymna.

Výjimečný školní den pokračoval projektovou výukou, kdy žáci na stanovištích plnili různé úkoly a opakovali si tak své znalosti o našem státě a jeho minulosti i současnosti. Získané materiály pak třídy využily při tvorbě narozeninového plakátu republice. Všechny plakáty budou v následujících dnech ke zhlédnutí na nástěnkách v přízemí školy a samozřejmě i zde ve fotogalerii. Během práce na plakátech všichni žáci ochutnali oblíbené cukroví prezidenta Masaryka. Děkujeme kuchařkám školní jídelny za přípravu vynikající pochoutky!

Každá třída také napsala republice přání  k narozeninám na lipový lístek, který na závěr vyučování umístila na papírovou lípu na nástěnce. Přáníčka jednotlivých tříd si může široká veřejnost přečíst v přízemí Úřadu městyse Prosiměřice, kam byla přenesena výstavka k výročí republiky.

Oslavy na naší škole proběhly důstojnou formou a snad všichni byli spokojeni a odcházeli domů plni zážitků.

 

URB.