Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prvňáčci získali titul Král čtenářů

30. 5. 2016

V pondělí 30. května 2016 dopoledne vyměnili všichni prvňáci a deváťáci školní lavice ve třídě za pobyt a výuku venku. Pro ty nejmenší to byl vskutku velmi důležitý moment, vždyť koruna Krále čtenářů se nezískává každý den.
Ve dvojicích plnili malí čtenáři zapeklité úkoly, se kterými jim ovšem ochotně pomáhali jejich starší kamarádi - deváťáci. A tak došlo nejen na samotné čtení a pochopení přečteného textu, hádanky, které daly všem zabrat, procvičení psaní, které v polních podmínkách nebylo vůbec jednoduché, ale také museli všichni ukázat svoji zdatnost, obratnost a postřeh - zkrátka vše, co se za rok ve škole naučili.
Žáci první třídy nakonec obešli všechna stanoviště, náročné čtenářské úkoly beze zbytku splnili a šifrovanou tajenku bleskově vyluštili. V tu chvíli již je dělil pouze malý okamžik od samotné slavnostní korunovace. Z rukou krále a královny obdrželi jmenovací listinu, korunu a knihu. V samém závěru projektového vyučování pak byli speciálně pasováni samotným králem.
Doufáme, že se knihy stanou jejich věrnými kamarády a budou k nim přistupovat s takovým nadšením, jaké panovalo celé dnešní dopoledne před prosiměřickou školou.
Velké poděkování patří žákům 9. A a 9. B za ochotu při organizování celého projektu a hlavně velmi milý a vstřícný přístup k mladším spolužákům.

D. Mráková, L. Mráková a URB.