Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šesté třídy na exkurzi

26. 9. 2017

Úterní uplakané dopoledne strávili žáci šestých tříd na exkurzi ve Znojmě. Přesunuli jsme tak výuku ze školních lavic na znojemský hrad a do Domu umění. Naši pozornost uchvátila nejprve výstava hraček šlechtických dětí na hradě. Měli jsme možnost vidět hračky, s nimiž si hrály děti šlechtických rodin v době rakousko - uherské monarchie a první Československé republiky.
Ve výuce jsme posléze pokračovali v Domě umění, kde jsme zhlédli hned dvě výstavy. První s názvem Stoletá vzpomínka na třetí rok Velké války doplňovaly exponáty vojenské výzbroje i výstroje, dále veliký dřevěný štít znojemského Červeného kříže, polní pošta, zápisky vojáků, rodáků ze Znojemska, mapy, odznaky a vojenská vyznamenání.
V prvním patře už na nás čekala expedice do středověku. Dozvěděli jsme se zde řadu zajímavostí z tohoto historického období a na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak se asi žilo na hradě i na bitevním poli. Viděli jsme repliky dobových oděvů, nářadí a náčiní, hudebních nástrojů a her, pomůcek útrpného práva a mnohé další.
Po nezbytném rozchodu, který jsme věnovali drobným nákupům, jsme zakončili naši první exkurzi do Znojma.

 

D. Mráková