Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola měla narozeniny

13. 10. 2019

Historie naší školy se začala psát v roce 1949. Sedmdesátileté výročí české školy v Prosiměřicích jsme oslavili v sobotu 12. října 2019. A slavilo se velkolepě!

V devět hodin před školou slavnostně přivítali pan starosta Jiří Lukeš a pan ředitel Jiří Mašek bývalé zaměstnance, absolventy i ostatní přátele naší školy. Poté se otevřely dveře školní budovy. Hned u vstupu čekaly na návštěvníky sladké koláčky, které upekly paní kuchařky školní jídelny. Pro milé hosty byly otevřeny všechny školní prostory.

Každá třída se prezentovala po svém. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si učebny, zasednou do lavic, v dílně si vyrobit hlavolam, odpočinout si ve školní kavárničce s kávou, čajem a něčím sladkým v ruce, zhlédnout úspěchy našich bývalých i současných žáků a vyzkoušet si mnoho dalších aktivit. Velkou pozornost vzbudily staré fotografie a kroniky. Ve školní jídelně potom proběhlo přátelské posezení se starostou městyse Prosiměřice.

Při odchodu si zájemci mohli zakoupit publikaci Sedmdesát let samostatné české školy v Prosiměřicích i drobné dárkové předměty. Celé sobotní dopoledne probíhalo ve velmi přátelské a milé atmosféře. Na léta strávená v prosiměřické škole se krásně vzpomínalo!

Děkujeme všem, kteří přišli, a oslavili tak narozeniny naší školy. Velké poděkování si zaslouží i současní žáci, kteří se aktivně podíleli na zdárném průběhu oslav.

D. Mráková

 

Náhledy fotografií ze složky Oslavy školy_2019