Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěch v logické olympiádě

3. 11. 2021

Naše škola dlouhodobě podporuje nadané žáky v jejich dalším rozvoji a nabízí jim účast v různých soutěžích a olympiádách. Tradičně je to například logická olympiáda. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Do letošního ročníku této soutěže se zapojilo 10 žáků naší školy, z nich většina patří do první poloviny úspěšných řešitelů.

Skvěle si vedl prvňáček Štěpán Munduch, který se nejen v rámci Jihomoravského kraje, ale i celorepublikově umístil na prvním místě mezi těmi nejlepšími řešiteli.

Blahopřejeme a děkujeme Štěpánovi i ostatním účastníkům za vzornou reprezentaci školy!

A. Hatalová