Jdi na obsah Jdi na menu
 


V okresní literární soutěži jsme uspěli

1. 4. 2019

Žáci naší školy se i v letošním školním roce zúčastnili soutěže v autorském čtení pořádaném Městskou knihovnou ve Znojmě. A v konkurenci dalších začínajících spisovatelů a básníků se rozhodně neztratili.

Do soutěže bylo zasláno 136 příspěvků z 11 škol. Soutěž byla rozdělena do čtyř kategorií podle věku začínajících autorů a také zvlášť byla hodnocena próza a zvlášť poezie.

Ve II. kategorii dětí 5. - 6. tříd se prosadili žáci naší školy. Eva Worbisová (5. B) se svojí prózou „Potkali jste někdy mimozemšťana“ získala 3. místo. V kategorii poezie jsme bodovali hned třikrát: Nella Drápalová (5. A) se svojí básničkou „Moje rodné město“ získala 2. místo, Eliška Balážová (5. B) 3. místo s básní „Zelení mužíčci“ a Filip Blecha (5. B) za básničku „Kdybych byl…“ obdržel čestné uznání.

A konečně ve III. kategorii žáků 7. - 9. tříd naše žákyně Sabina Drápalová (9. A) se svojí prací „Hledám své nadání“ obsadila 3. místo v kategorii próza. Zde zaujala porotu i práce Markéty Večeřové (7. A) „Jak se vyrábí duha“ a bylo jí uděleno čestné uznání. Čestné uznání dostal rovněž i Radim Buchtela (7. A) za báseň „Jaro“.

Blahopřejeme!

(A. Hatalová)

 

Náhledy fotografií ze složky Autorské čtení_2019