Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÁNOČNÍ POSELSTVÍ ŘEDITELE ŠKOLY

1. 12. 2016

Je tu opět čas adventu, čas předvánoční, čas sbližování lidských duší, čas rozjímání.

liesel_22-12-2012_4._adventuuuuuuuuuuuuuuuu.jpg

Tento čas, který má lidi spojovat, má stále podivnější podobu, lidi a rodiny spíš rozděluje. Místo společného rozjímání, pečení vánočního cukroví, kdy děti s maminkou pečou, s taťkou kupují kapra či vybírají a zdobí vánoční stromeček, všichni podléhají nákupnímu šílenství. Obcházejí nákupní centra nebo surfují po internetu, hledají dárky a přemýšlejí, jak na ně získat prostředky. A tak se nám mnohdy a mnohde ze svátků vzájemnosti a pohody stávají svátky nervozity a osamění.

Moc bych se přimlouval: Vraťme zpět ducha adventu! Méně hektických nákupů a více času společně stráveného s dětmi! Věřím, že nám takto využitý čas děti v budoucnu vrátí. Najděte si co nejvíce času na společné aktivity s vašimi dětmi, mluvte s nimi. Někdy nedají znát, že jsou za to rády, ale věřte že jsou. Stejnou přízeň věnujte také svým rodičům, prarodičům vašich dětí. Ať se od nich děti učí laskavosti, lásce k bližnímu, sounáležitosti s rodinou. Kdy jindy než o Vánocích a kde jinde než doma se tyto důležité postoje mají naučit.

Snad vás bude také zajímat pár údajů a naší základní škole. Devět let nám každoročně ubylo několik žáků, a tak z počtu 339 v září 2008, jich v září 2015 bylo již jen 298. Tento trend se nám letos podařilo zastavit a 1. září 2016 na naši školu statisticky nastoupilo 308 žáků. Potěšitelné je i to, že nadále roste zájem o naši školu i mimo naši spádovou oblast. Jmenovitě k nám na školu mají zájem jezdit děti z Hostěradic a Znojma.

Na konci školního roku proběhla na naší škole školní inspekce, která konstatovala spokojenost se stavem výuky a vzdělávání a v závěrečném pohovoru nám bylo sděleno, že patříme na okrese i v rámci kraje mezi lepší školy. Inspektoři byli velmi spokojeni zejména s výukou na prvním stupni a s návazností na druhý stupeň.

Závěrem mi dovolte, abych vám všem popřál pohodové prožití svátků vánočních a mnoho štěstí, zdraví a osobních i profesních úspěchů v roce 2017 a v neposlední řadě i mnoho úspěchů při výchově vašich dětí, naší společné budoucnosti!

Mgr. Jiří Mašek, ředitel ZŠ Prosiměřice