Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyjeli jsme do Prahy

6. 10. 2021

Po roční pauze způsobené epidemickou situací se škole podařilo zorganizovat exkurzi do Prahy pro žáky devátého ročníku. Ve dnech 29. září až 1. října 2021 tak mohlo 44 deváťáků z Prosiměřic obdivovat krásy a tajemná zákoutí našeho hlavního města.

Program exkurze byl velmi bohatý, využili jsme vše, co nám současná situace umožnila. Žáci si prohlédli rozsáhlý areál Pražského hradu včetně katedrály sv. Víta, Zlaté uličky a Vladislavského sálu, kde mohli vidět i kopie českých korunovačních klenotů. Prošli se po Karlově mostě, navštívili malostranské palácové zahrady. Viděli budovy Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR.

Nenechali si ujít ani památky pražského židovského města, orloj na Staroměstské radnici i večerní vyhlídku z její věže. Nezapomněli ani na návštěvu nově zrekonstruovaného Národního muzea. Bloudili úzkými uličkami Starého Města a Malé Strany, viděli Pražské Jezulátko. Do daleka hleděli z Petřínské rozhledny a zasmáli se v zrcadlovém bludišti. Hezké vyhlídky hledali také na bájném Vyšehradě, kde navštívili kostel i hřbitov se Slavínem.

Vyfotili se na Kampě u Lennonovy zdi a plavili se parníkem po Vltavě. Večer se pobavili moderním představením na Nové scéně pražského Národního divadla. Volné chvíle využili k občerstvení v restauracích a nákupům a poslední odpoledne strávili v rozsáhlé a atraktivní zoologické zahradě.

Doufáme, že jim exkurze pomohla alespoň trochu se zorientovat v našem hlavním městě a že se do Prahy budou rádi vracet a objevovat další její krásy.

URB.

 

Náhledy fotografií ze složky Praha 2021