Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zapsali jsme nové žáky

9. 4. 2018

Začátek dubna patří na naší škole zápisu dětí do první třídy. A tak se v sobotu 7. 4. 2018 budova školy zaplnila dětmi a jejich rodiči. A protože se jedná o významný den v životě budoucího školáka i jeho rodičů, byla u některých patrná i menší nervozita. Při příchodu každý předškoláček dostal od pohádkových bytostí (v podání našich deváťáků)  sladkou pozornost.

Budoucí prvňáčci  prošli i jednoduchým orientačním testem školní připravenosti dítěte.  V příjemném prostředí vyzdobené třídy si s vyučujícími povídali, kreslili, vypracovali svůj první pracovní list, zazpívali písničku nebo recitovali básničku. Paní učitelky a páni učitelé  během zápisu sledovali, jak dítě komunikuje (slovní zásoba, výslovnost), zda je schopno se soustředit při řešení zadaného úkolu, jak drží tužku, jaká je úroveň jeho rozumových schopností.  Nakonec děti dostaly dárky vyrobené staršími  školáky. Nervozita byla tatam a zůstal  nevšední zážitek.

V září v naší škole přivítáme 29 prvňáčků.

 

A. Hatalová