Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Zdravá pětka“ na naší škole

4. 2. 2015

p1060753.jpgNaše škola absolvovala vzdělávací program Nadačního fondu Albert zaměřený na zdravou výživu. Během dvou dnů 1. a 2. února programem prošly všechny třídy.
Žáky z I. stupně čekala „Škola Zdravé 5“. V pěti družstvech soutěžili ve znalostech z výživy. Potravinová pyramida, pitný režim, skladování a příprava potravin, poznávání ovoce, zeleniny a nápojů naslepo, význam pohybu – to vše byly oblasti, za které děti sbíraly „pětky“. V závěru dvouhodinové lekce měly za úkol z ovoce a zeleniny vytvořit lákavý talíř. Odměnou dětem bylo vysvědčení plné „pětek“.
Program pro žáky II. stupně „Párty se Zdravou pětkou“ byla dvouhodinovka přípravy studeného pohoštění. Žáci se nejprve seznámili s výživou, potravinovou pyramidou, skladbou jídelníčku, pitným režimem. Poté rozděleni do pěti skupin vytvořili podle receptu z připravených surovin chutné a zdravé pohoštění. Zde jsou názvy pokrmů: Červenobílá stonožka, Salát pro piráty, Zeleninové chňapky s dipem, Moje-chito havajská limonáda, Celozrnné barevné chlebíčky s pomazánkami a zeleninovou ozdobou.
(Hat., Bez.)