Jdi na obsah Jdi na menu
 


ANGLICKÁ NOC

10. 4. 2014

Před pár lety na stáži v USA jsem se spřátelila s několika zahraničními studenty. Před několika měsíci v naší hodině angličtiny se mi při prezentaci na notebooku objevila malá tabulka - můj kamarád JEREMY byl online na SKYPU. To byl takový první impulz od žáků 9. ročníku, abychom udělali čtenářskou noc v angličtině. Čtenářská noc se totiž u nás ve škole pořádá každoročně pro žáky 1. stupně.
Poté co jsme ve třídě anglickou noc zahájili, přivítala žáky svou 90ti minutovou prezentací Mgr. Jana Kroutilíková z Lechovic, která díky svým dovednostem s koňmi a také díky angličtině pracovala a cestovala po mnoha zemích.
Společně jsme si uvařili a povečeřeli typické anglické jídlo – fazole, vajíčka, rajčata s opečeným párkem a slaninou s toastem.
Poté jsme se v očekávání připojili na SKYPE, kde už nás čekali 3 anglicky mluvící lidé: Jeremy (ze Savannah, Georgia), Malick (z Dakaru, Senegal ) a Kate (z Belfastu, Severní Irsko), s kterými jsme postupně mluvili. 8 děvčat a 4 chlapci tak měli možnost vnímat různé anglické přízvuky. Ze začátku se žáci ostýchali mluvit, ale rozuměli anglicky, později se někteří rozmluvili. Myslím, že jsme si užili spoustu legrace jak tady v ČR, tak v USA, Africe a Severním Irsku.
V závěru večera jsme pracovali s textem k písničce a také shlédli 1. díl oblíbeného amerického seriálu „Jak jsem poznal vaši matku“ a také jsme o ději v seriálu mluvili. Nakonec jsme se společně uložili ke spaní a povídali si příběh na dobrou noc. Ráno jsme posnídali muffiny, taktéž typické anglické jídlo.
Původní plán jsme nakonec trochu pozměnili, velmi podnětná prezentace J. Kroutilíkové žáky nadchla a hovory na Skypu žáky taky moc bavily. Kromě pár českých vyjímek jsme se po celou dobu akce snažili maximálně používat angličtinu, což žákům šlo velmi dobře, dokázali použít to co se naučili v praxi. Měli jsme i příjemnou atmosféru, žáci byli ukáznění. Myslím, že jsme si anglickou noc užili a pro celkovou vydařenost anglickou noc zřejmě i zopakujeme.
Přikládám fotografie z anglické noci, ty jsou také společně s anglickým popisem ke shlédnutí na nástěnce na chodbě naší školy.
Mgr. Jana Polická