Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celé Česko čte dětem

26. 10. 2012

p1030440.jpgV roce 2006 Eva Katrušáková  založila neziskovou organizaci Celé Česko čte dětem®, která šestým rokem úspěšně realizuje stejnojmennou celostátní kampaň v České republice.

Tato osvětová a mediální kampaň, největší svého druhu v České republice, se zaměřuje na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury a budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení.
Do projektu se zapojila i naše škola a to již v červnu „ Čtenářskou nocí“ a literárním pořadem „Listování“. Pedagogové I. stupně a vychovatelky ŠD čtou žákům z knih pro děti. Pravidelně si čtení pro druháčky připravují také žáci devátých tříd pod vedením p. učitelky Dagmar Mrákové.
Věříme, že i rodiče našich žáků si najdou denně chvíli na své děti a budou jim číst, protože se tak bude vytvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem.              O prospěšnosti takto společně stráveného času se více dočtete na http://www.celeceskoctedetem.cz.                                           (A. Hatalová)

 

logo-cteni.jpg