Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deváťáci úspěšně dočetli druháčkům

18. 6. 2014

dsc06206.jpgPrávě tento týden jsme úspěšně ukončili již třetí ročník našeho projektu na podporu čtenářské gramotnosti "Deváťáci čtou druháčkům". Každou středu si jeden žák 9.B třídy měl možnost vyzkoušet roli učitele čtení ve 2.B třídě. Deváťáci tak na vlastní kůži poznali, že zaujmout malé posluchače není vůbec nic jednoduchého. Každý deváťák na konci projektu přiznal, že měl trému přímo obrovskou, ale radost a pozornost malých posluchačů jim na ni dala brzy zapomenout.
Poslední hodinu našeho společného čtení jsme zakončili všichni v jedné třídě. Tentokrát nás pozvali druháci a předvedli nám, jak pokročili ve čtení. Musíme uznat, že od září se ve čtení velmi zlepšili. Potom si pro deváťáky připravili malý vědomostní kvíz. A nevěřili byste, co dělalo našim vycházejícím žákům největší problém. Byly to otázky, které se týkaly českého jazyka prodsc06211.jpg druhý ročník.
Deváťáci odcházeli ze druhé třídy velmi dobře naladěni a v žákovské knížce se jim všem objevila velká jednička.Pro většinu z nich to byla poslední známka na naší škole!!!

(D. Mráková a L. Mráková)