Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do Prosiměřic přilétli dravci

21. 10. 2012

orel_belohlavy.jpgV pátek 19. října 2012 v 11 hodin se o zpestření výuky přírodovědy, přírodopisu a enviromentální výchovy postarali pracovníci zachranné stanice dravých ptáků Seiferos. Seznámili žáky naší školy s mnoha druhy dravců. Poutavou a nenásilnou formou dětem představili na dvacet vládců ptačí říše. Nechybělo ani opakování a zkoušení. Ti, kteří pozorně poslouchali a dokázali správně odpovědět, si odnesli malou pozornost v podobě kalendářů, fotografií     a pexesa. Navíc dostali možnost přímo se účastnit letových ukázek a vyzkoušet si práci ptačího trenéra.

Nad školním hřištěm se mnohokrát nesl spokojený potlesk, kterým žáci odměnili letecký um dravců. Těsně nad hlavami jim létali výr, raroh, puštíci, dokonce i vzácný orel bělohlavý.
Mnohokrát děkujeme společnosti Seiferos za nevšední zážitek a zajímavé vyučování. Další ptačí představení se bude konat za tři roky, do té doby můžete získat více informací o obecně prospěšné společnosti na záchranu dravců  na internetových stránkách: www.seiferos.cz
 
                                                                                                                      URB.