Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jeden svět v kině Svět

18. 3. 2015

V dnešním globalizovaném světě nesmíme zapomínat na stále aktuálnější otázku lidských práv, proto nabízí i naše škola žákům v hodinách výchovy k občanství i jiných předmětů témata, která se tímto problémem zabývají. Jsme rádi, že v nám v práci pomáhá i organizace Člověk v tísni, která pořádá festival dokumentárních filmů Jeden svět.
Tato celostátní akce je v současnosti největším světovým festivalem filmů s tématikou lidských práv. Žáci osmých a devátých tříd se regionální části festivalu zúčastnili dne 19. března 2015 ve znojemském kině Svět. S průvodním slovem moderátora zhlédli tři krátkometrážní filmy a měli možnost o nich podiskutovat. Po projekci se ještě odebrali na Horní náměstí, kde si ve velkém stanu prohlédli výstavu Příběhy bez konce. Ta se formou komiksových příběhů věnuje násilí, které je beztrestně pácháno v oblasti severního Kavkazu.
Letošním mottem festivalu je slogan: "Praskněte své bubliny!" Symbolem letošního ročníku festivalu se totiž stala ochranná bublinková fólie. Každý z nás má nějakou svou ochrannou zónu, něco jako je právě ta bublinková fólie, která sice chrání, ale také uzavírá před vnějším světem. Festival Jeden svět nám dává možnost některou z těchto našich bublin prasknout, a mít tak větší kontakt s okolním světem a tím, co se v něm děje.
Více informací o festivalu najdete na www.jedensvet.cz


URB.