Jdi na obsah Jdi na menu
 


Langsam ist es besser geworden.

6. 2. 2015

dsc07041.jpgDo Jihomoravského muzea ve Znojmě zavítala putovní výstava Pomalu začalo být zase dobře. s podtitulem Vyhnanci vyprávějí o nuceném odchodu, příchodu a životě v nové domovině., kterou připravily tři rakouské vědecké instituce. Jejím těžištěm jsou životní osudy třiceti pamětníků odsunu sudetských Němců z Československa po druhé světové válce.

Žáci sedmého ročníku naší školy se v pátek 6. 2. 2015 zúčastnili edukačního programu s názvem Kde domov můj, připraveného pedagogy znojemského muzea k této nesmírně zajímavé výstavě. Téměř devadesátiminutový program doplnil učivo dějepisu, výchovy k občanství, ale i průřezová témata výchova demokratického občana a výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech. Formou sledování krátkých filmů, společné diskuse, hry, vyhledávání informací na panelech a vyplňování pracovního listu si připomněli události druhé světové války a hlavně období poválečného vývoje v Československu.
Netradiční výuka přímo v prostorách expozice všechny žáky zaujala a již teď se těší na další návštěvy edukačních programů ve znojemském muzeu.
URB. a MráD.