Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na Autorském čtení jsme byli úspěšní

26. 3. 2014

dsc05943.jpgI letos se žáci naší školy zapojili do soutěže Autorské čtení žáků ZŠ a studentů středních a učňovských škol, kterou pořádá Městská knihovna Znojmo. Odeslali jsme práce třinácti žáků naší školy. Někteří se zapojili s prozaickými příspěvky, jiní ukázali, že se ani s poezií neztratí.
Ve středu 26. března 2014 se uskutečnilo slavnostní vyhlášení oceněných prací ve znojemské knihovně. Konferenční sál zdejší knihovny byl plný malých i větších spisovatelů. Na začátku vystoupil regionální spisovatel pan Jiří Svoboda a dal žákům a studentům několik cenných rad do jejich dalšího dsc05951.jpgspisovatelského počínání.
Ukázali jsme, že se nemáme skutečně za co stydět. Vždyť mezi více jak sto padesáti literárními díly jsme obstáli na výbornou.
Za svoji slohovou práci si Filip MARTÍNEK (4. třída) odnášel čestné uznání, ve své kategorii zabodovala i Kristýna HATALOVÁ (7.A), která rovněž obdržela čestné uznání za své prozaické texty a nejlépe si vedla Lada ŠŤASTNÁ (8. A), která vybojovala 2. místo za báseň "Temný kout".
Oceněným žákům blahopřejeme a ostatním děkujeme za výbornou reprezentaci školy!!!

(D. Mráková)

 

 

 

 

Lada Šťastná

Temný kout

Temný kout v pokoji, temný kout v domě. Jen nechtěj po mně, dovést tě tam.
Toužíš si sednout v koutě, tam židli máš. Pokud odvahou oplýváš, sedni si tam na ni.
Radši to nedělej, nevíš, co se může dít. Nevíš, co po tobě temnota teď bude chtít. Úpěnlivě prosím – nesedej!
Vidíš, slyšíš, cítíš…? Začínáš mě brát vážně?

Asi k tobě mluvím marně. Myslím, že můj hlas už neslyšíš.
Slyšíš něco, ale můj hlas ne? Jsou to hlasy v tvé hlavě, můj drahý. Temnota už k tobě překračuje prahy.

Ale ty sedíš a nevěříš.
Kdy konečně uvěříš? Temno k tobě natahuje své spáry. Nevědomky přijímáš od něj dary. A ke mně s obavou vzhlížíš?!
Temný kout v pokoji, v něm skrytá židle. Sedíš a….vypadáš zle. Máš v sobě ještě dost života?
Právě jsi pochopil. Není to jen tmavý kout.

Ale zbavíš se těch temných pout? Vrátíš se od nich zpět ke mně? Postavíš se na odpor? Odpověď znám: NE!