Jdi na obsah Jdi na menu
 


Navštívili jsme vánoční Vídeň

20. 12. 2012

dsc00089.jpgI v tomto školním roce se zájemci z řad žáků 8. a 9. tříd spolu s pedagogy vydali vlakem do vánoční atmosférou prosyceného hlavního města Rakouska. V dopoledních hodinách se prošli zahradami barokní rezidence Belvedere, potom už zamířili kolem vídeňské Státní opery do centra města. Tam si prohlédli dóm sv. Štěpána a přes nákupní ulice Kärntenstrasse, Graben a Kohlmarkt vstoupili do areálu Hofburgu.

Dalším bodem programu byla návštěva přírodovědného muzea, kde se žáci mohli v sychravém počasí ohřát a zhlédnout mimořádně zajímavé sbírky. Osvěžili se malým občerstvení ve vánoční vesničce na náměstí Marie Terezie, aby načerpali síly k návštěvě Ježíškova trhu v parku před vídeňskou radnicí. Ochutnali místní speciality, prohlédli si vánoční dílny a poznali předvánoční atmosféru na rušném tržišti.
Podzemní dráhou pak všichni odjeli na nádraží. Protože zbývalo ještě něco málo času do odjezdu vlaku, využili jej ke krátké návštěvě zábavního parku Prater. Unavení a plní dojmů pak posledním vlakem odcestovali do Znojma.
Doufáme, že se všem zúčastněným exkurze líbila a že ji příštím rokem budeme moci zopakovat.
URB.
 (URB, foto Hrabalová S.)