Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemusíme se učit pouze ve škole

15. 11. 2014

dsc06801.jpgDíky dlouhodobé spolupráci naší školy s Jihomoravským muzeem ve Znojmě můžeme využívat možnosti vzdělávat naše žáky i jinou formou a v jiném prostředí než ve školních lavicích. ZŠ Prosiměřice každoročně pořizuje pro své žáky celoroční permanentní vstupenku do všech objektů znojemského muzea.
Nabídku edukačních programů pořádaných v Domě umění využili žáci sedmého ročníku v pátek 14. listopadu, když získali zábavným a poutavým způsobem velké množství informací o historii i současnosti našeho regionálního fenoménu - Znojemského historického vinobraní.
S pracovnicemi muzea si povídali o základních znacích této slavnosti, pěstování révy vinné v našem regionu, zhlédli nádherně připravenou výstavu o vinobraní. V závěru vzdělávacího programu si vyrobili zmenšeniny praporů, které symbolizují tuto slavnost.Výsledky své práce si samozřejmě s sebou odnesli domů.
Aby plně využili času stráveného v prostorách muzea, prohlédli si navíc i výstavu věnovanoudsc06826.jpg prvnímu roku tzv. velké (první světové) války a mimořádně vystavovaný poklad stříbrných mincí nalezených letos u Hrušovan nad Jevišovkou.
Jsme velmi rádi, že můžeme našim žákům nabídnout i trochu "jinou školu", která se nemusí odehrávat pouze v třídách naší ZŠ, ale může probíhat i v prostorách jiných institucí a mnohdy je pro ně i zajímavější a přínosnější než pouhý výklad učitele. Podobných edukačních programů se jistě budeme účastnit i v budoucnosti.
URB. a MráD.

Petr URB.