Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ zavítaly na naši školu

30. 11. 2012

  Příběhy bezprávíZákladní škola Prosiměřice, jako jedna z mála škol znojemského okresu, se v letošním školním roce zapojila do celostátního vzdělávacího projektu Příběhy bezpráví pořádaného nadací Člověk v tísni. V pátek 30. listopadu 2012 se učebna přírodopisu proměnila v improvizovaný kinosál, aby žáci 9. tříd mohli zhlédnout zajímavý dokumentární film České děti. Ten se zabývá činností opozičních nezávislých iniciativ v osmdesátých letech 20. století. Film žáky provedl obdobím doznívající normalizace (1988 a 1989) a pádu totalitního komunistického režimu v naší vlasti.

dsc00078.jpg.jpgNásledující besedu vedla členka Konfederace politických vězňů a předsedkyně její znojemské pobočky paní Marie Achrerová. Povyprávěla dětem o složitých osudech a pronásledování její rodiny v době komunistické totality. Snažila se jim i přiblížit běžný život lidí v období normalizace.
Těší nás, že jsme našim žákům velice poutavou formou mohli přiblížit moderní dějiny našeho státu a zdůraznit důležitost svobody pro život člověka.
Více informací o projektu najdete na internetové adrese:

 

 

 
URB.