Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběhy bezpráví

22. 11. 2014

I naše škola se zapojila spolu se stovkami dalších základních i středních škol České republiky do desátého pokračování celostátního projektu organizovaného společností Člověk v tísni - Příběhy bezpráví. Vzhledem k uplynutí 25 let od listopadových událostí roku 1989 byl letošní ročník logicky orientován na pád komunistického totalitního režimu v naší vlasti.

Žáci devátého ročníku v pátek 21. listopadu 2014 zhlédli film režiséra Karla Strachoty Deník Ivany A., spolu s vyučujícími si připomněli, doplnili a utřídili základní informace o průběhu sametové revoluce i historii Československa v letech 1948 - 1989. V druhé části programu měli možnost klást otázky pamětníkovi a členu studentského stávkového výboru brněnské pedagogické fakulty, panu učiteli Mgr. Pavlu Půčkovi.

Všechny dotazy byly zodpovězeny a náležitě prodiskutovány. Věříme, že jsme dospívající generaci předali cenné informace, které i ji povedou k obraně svobody a ideálů demokracie. Děkujeme společnosti Člověk v tísni za dodané materiály a podporu v pořádání podobných akcí.

URB.

Zajímavé odkazy:

www.jsns.cz/pribehybezpravi

www.clovekvtisni.cz

www.skutecnydarek.cz

www.varianty.cz

www.jedensvet.cz

www.festivalsvobody.cz

www.znovu89.cz

www.totalita.cz

www.pametnaroda.cz

www.ustrcr.cz