Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosiměřice ožily divadlem

14. 5. 2014

dsc_0128.jpg.jpgJiž po sedmnácté jsme se sešli ve středu 7. května 2014 v Kulturním domě v Prosiměřicích, abychom uspořádali Přehlídku divadelních souborů, kterou pořádá naše škola ve spolupráci s Městysem Prosiměřice. Letošního ročníku se zúčastnilo osm divadelních souborů a my jsme mohli zhlédnout pohádky, které nastudovali žáci za pomoci svých pedagogů ze ZŠ Jiřice u Miroslavi, ZŠ JUDr. Josefa Mareše, Znojmo, ZŠ nám. Republiky, Znojmo,dsc06086.jpg ZŠ Horní Dunajovice, ZŠ Jevišovice a ZŠ Višňové. Velké poděkování patří také skvělé porotě - paní Jitce Schneiderové, paní profesorce Ladislavě Rivolové a paní učitelce Martině Výhodové.
Letošní ročník byl unikátní i v tom, že se na prosiměřických divadelních prknech vystřídalo téměř sto čtyřicet malých herců a hereček. Přestože tréma fungovala, všichni to zvládli na výbornou.
Velké poděkování si zaslouží i žáci naší školy, kteří se na celé organizaci přehlídky podíleli - je to Hana Ludvíková, Kristýna Hatalová, Tomáš Weiss, Daniel Schneider, Eliška Svobodová, Tereza Škrdlová, Radek Šoba, Martin Buchta a děti z kroužku aerobicu při ZŠ Prosiměřice.
Jsme rádi, že se tato divadelní akce opět vydařila a budeme se těšit příští rok NA SHLEDANOU!!!

(D. Mráková)