Jdi na obsah Jdi na menu
 


Škola zažila posvícení

16. 10. 2013

image--38-.jpgPedagogové a žáci naší školy se umí zapojit i do akcí mezinárodního formátu a nebojí se toho! Dne 16. října 2013 na Světový den výživy proběhla na naší škole akce Naše posvícení pořádaná společností Člověk v tísni. V jedné z našich učeben jsme připravili improvizovaný kinosál, v němž jsme postupně všem třídám školy promítli zajímavé dokumentární filmy z nabídky serveru Jeden svět na školách (www.jsns.cz).
Po celý den pak v jednotlivých třídách probíhalo projektové vyučování. Žáci s třídními učiteli diskutovali o problematice image--39-.jpghladu ve světě, besedovali o zhlédnutých filmech, vyplňovali pracovní listy, připravovali pohoštění z lokálních surovin, vařili, krájeli, zdobili. Někteří přichystali i výstavky plodin vypěstovaných na vlastních zahrádkách, zjišťovali informace o hladu ve světě na panelech ve vestibulu školy, hráli vědomostní soutěže, sestavovali jídelníčky a vykonávali spoustu dalších činností, jimiž se učili, aniž by jim přišlo, že se o vyučování jedná.
Ve školní jídelně se pak podávalo menu sestavené pouze ze surovin od regionálních farmářů a dodavatelů. Projektový den Naše posvícení se velmi vydařil a dětem se tato forma výuky líbila. Poděkování patří všem pedagogům, kteří se na projektové vyučování pečlivě připravovali, všem žákům, společnosti Člověk v tísni za poskytnuté filmy a informační materiály.
image--11-.jpg

Nesmíme zapomenout poděkovat všem kuchařkám ze školní jídelny, které uvařily skvělý oběd (Dýňová polévka s chlebovými krutony, Moravský vrabec s červeným a bílým zelím a houskovým a bramborovým knedlíkem, Jablečný závin).
URB.