Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavíme 25 let svobody!

10. 11. 2014

 image2.jpgProsiměřická škola se několika akcemi připojuje k oslavám 25. výročí nejvýznamnějšího milníku našich moderních dějin - sametové revoluce z listopadu 1989.
Ve vestibulu školy před sborovnou jsou instalovány dvě fotografické výstavy. Na menších panelech mohou žáci i návštěvníci školy sledovat vývoj listopadových událostí '89 pomocí výstavy Jak probíhala sametová revoluce.
Na větším panelu je ke zhlédnutí plakátová výstava Sliby versus realita, která přibližuje život v totalitním komunistickém Československu srovnáním propagandy vládnoucí KSČ s šedou skutečností let 1948-1989. Tuto výstavu nám poskytla společnost Člověk v tísni, s níž dlouhodobě spolupracujeme na mnoha projektech. Obě výstavy budou na chodbě školy umístěny do konce listopadu.
Dne 21. 11. potom i u nás proběhne jubilejní desátý ročník projektu Příběhy bezpráví. Tento projekt pro žáky image4.jpgdevátého ročníku opět pořádáme ve spolupráci s Člověkem v tísni. Letos bude zaměřen výhradně na listopadové dny roku 1989.
I v ostatních ročnících učitelé dětem připomenou důležitost státního svátku 17. listopadu. Je nutné si neustále připomínat základní pravdu, která zazněla z úst studenta Martina Klímy 17. listopadu 1989 na pražském Albertově: "Poroba je horší než smrt. O svobodu se musí bojovat, ale nelze bez ní žít!"
URB.

Klikni na odkaz:
Příběhy bezpráví.pdf