Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třetí pokračování projektu

24. 3. 2014

Jak jsme Vás již informovali, jako jedna ze sedmi základních škol znojemského okresu jsme byli vybráni a zapojeni do projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání, jehož partnerem a garantem pro Znojemsko je SOŠ a SOU Dvořákova ve Znojmě. V pondělí 24.3. 2014 se žáci obou našich devátých tříd vypravili do Znojma již potřetí, aby se zúčastnili přínosné výuky ve dvou tématických blocích.
První skupina se věnovala důležitému tématu Člověk a odpady. V úvodní části se žáci formou prezentace seznámili s problematikou odpadového hospodářství v dnešním světě a získané poznatky zapisovali do pracovních listů. Po přestávce potom každá dvojice tvořila plakát s tématikou odpadů. Plakáty si žáci odvezli s sebou do školy.
Druhá skupina, složená převážně z děvčat, se zabývala pro budoucí život jistě užitečným tématem Vyzdobíme si byt květinami. V teoretické části se učili o různých druzích pokojových květin, využití řezaných květin a rostlin ve výzdobě bytu a o typech vazeb. Praktickou část poté ve skupinách strávili prací na vlastní vazbě.
V dubnu naše žáky čeká další výuka v jiném prostředí a s jinými učiteli. O dalším pokračování projektu Vás opět budeme informovat.

URB.