Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční Vídeň a Řemeslo má budoucnost

19. 12. 2013

dsc_0390.jpgVe středu 18. 12. 2013 se konaly pro žáky 8. a 9. ročníku dvě významné mimoškolní aktivity. Zájemci o poznání vánoční atmosféry rakouského hlavního města se vypravili v doprovodu učitelů vlakem do Vídně, druhá část obou ročníků navštívila SOU a SOŠ SČMSD na Přímětické ulici ve Znojmě, aby se zúčastnila vzdělávacího projektu.
Školou tradičně pořádaný zájezd do adventně vyzdobené Vídně se opět vydařil. Jeho součástí byly poznávací procházka kolem nejvýznamnějších pamětihodností, návštěva světoznámé galerie Albertina a samozřejmě i prohlídka několika tradičních vánočních trhů. Všichni si dosyta užili vánoční atmosféru, ochutnali místní speciality, nakoupili dárky a suvenýry a zhlédli výjimečnou výtvarnou výstavu.
Cílem projektu Řemeslo má budoucnost je seznámit žáky základních škol se studijními a učebními obory, které nabízí SOU a SOŠ Přímětická. Žáci dostali možnost vyzkoušet si jeden vyučovací den zvolený obor a poznat, co jeho studium obnáší. V nabídce byly tyto obory: Truhlář, Mechanik opravář motorových vozidel, Hotelnictví a turismus, Sociální činnost, Cestovní ruch, Ekonomika a podnikání, Kadeřník, Kosmetička, Prodavač, Kuchař – číšník.
URB. (foto S. Hrabalová)