Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční Vídeň opět okouzlila

11. 12. 2014

dsc_0338.jpgStalo se na naší škole již tradicí, že v prosinci nabízíme žákům 8. a 9. ročníku exkurzi do adventně vyzdobené Vídně. Letos se nám, i díky počtu přihlášených, podařilo zorganizovat autobusový zájezd za velmi přijatelnou cenu 200,- Kč za žáka.
V dopoledních hodinách si děti prohlédly nesmírně zajímavé expozice s mnohdy interaktivními exponáty v Technickém muzeu Vídeň. Poté naši žáci obdivovali letní sídlo habsburských císařů, zámek Schönbrunn, a jeho velkolepé zahrady. Na nádvoří zámku rovněž poprvé za den okusili atmosféru typických vídeňských vánočních trhů.
Po krátké okružní jízdě centrem rakouské metropole se procházkou kolem nejvýznamnějších památek města dostali na nákupní třídu Kärtnerstraße a do samotného srdce Vídně k chrámu sv. Štěpána. Zde strávili hodinu času nákupy suvenýrů.
Přes Hofburg a okružní třídu Ring potom směřovali k hlavnímu cíli dne - slavným vídeňským vánočním trhům na Radničním náměstí. Zde si dosyta vychutnali předvánoční atmosféru, okusili místní speciality a nakoupili poslední drobné dárky, aby mohli spokojeni a plni zážitků nasednout do autobusu, který je pohodlně zavezl až do Prosiměřic.
URB.