Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Prahy žáků 8. ročníku

19. 6. 2013

Vždy v osmém ročníku škola pořádá třídenní tematický výlet do Prahy s cílem poznat hlavní město naší republiky. Náš výlet se uskutečnil 11. – 13.června 2013, jelo 43 žáků, p.uč. Urbánek, p.uč. Hrabalová, p.uč.Bezrouková, pan školník Bíbr.
V úterý ráno jsme ve 4:05 hodin čekali na vlakovém nádraží ve Znojmě na vlakové spojení do Prahy, samozřejmě s přestupy. Už v Okříškách nás čekala výluka, autobus nám nepřistavili, přestože byli informováni o posílení spojů. Po několika stížnostech p.uč. Urbánka nakonec pro nás přijel autobus a odvezl nás až do Havlíčkova Brodu. Odtud jsme už pokračovali vlakem směr Praha. Do Prahy jsme přijeli v 11:15 hod. Po ubytování v hotelu AIDA už následovala prohlídka Prahy, začínali jsme v České televizi. Během těch tří dnů jsme zhlédli krásy Prahy, navštívili jsme Pražský hrad, Petřínskou rozhlednu a bludiště, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí, Národně technické muzeum, Karlův most, Malou Stranu, Vyšehrad, Synagogu a židovský hřbitov, představení v divadle Kalich, Muzeum voskových figurín a mučírny a další. Také jsme měli noční procházky Prahou. Z povodní zůstala pouze vyšší hladina Vltavy, což nám zabránilo v plavbě parníkem po Vltavě. Samozřejmostí byly i časové prostory na občerstvení a nákupy.
Poslední akcí byla prohlídka Letiště Václava Havla. Před letiště pro nás přijel autobus, který nás dovezl až do Znojma. Náš výlet skončil ve 21:30 hodin ve Znojmě na autobusovém nádraží. Výlet byl docela náročný, ale nádherný. Počasí se vydařilo, nikomu se nic nestalo. Doufám, že výlet zanechal v každém mnoho zážitků.
Jana Bezrouková