Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zapojení školy do významného projektu

23. 1. 2014

Naše škola se nebrání účasti v různých vzdělávacích projektech, a proto nás potěšilo, když jsme byli vybráni jako jedna ze sedmi základních škol znojemského regionu k zapojení do významného projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání, který je financován Evropskou unií, a tudíž je pro naše žáky zcela zdarma.
Garantem projektu pro znojemský region je Střední odborná škola a střední odborné učiliště Znojmo, Dvořákova. V rámci projektu se žáci osmého a devátého ročníku v průběhu následujících dvou let zúčastní mnoha vzdělávacích a poznávacích aktivit, které zpestří výuku přírodovědných a technických předmětů.
První aktivita se uskutečnila v pondělí 20. ledna 2014. Žáci devátého ročníku se rozdělili na tři skupiny. Jedna si vyzkoušela práci s plechy, druhá se zabývala elektrodiagnostikou a třetí pracovala v chemické laboratoři, kde zkoumala suroviny v pekařství. Věříme, že se i touto cestou podaří zpopularizovat zájem o studium přírodovědných a technických oborů a že tyto aktivity budou pro naše žáky přínosem. Zároveň jsme velmi rádi, že našim žákům můžeme nabídnout jinou formu výuky v prostorách odborných učeben. Zajímavý pro ně jistě bude i výklad středoškolských učitelů a odborných pracovníků. O dalším průběhu projektu vás budeme informovat.
URB.