Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěšná cesta televizním Bludištěm

23. 10. 2013

pastorek.jpg„Kdo nezabloudí v Bludišti, ten se ani v Prosiměřicích neztratí!“ Známý slogan soutěžního pořadu v této podobě z úst populárního moderátora Romana Pastorka při natáčení v ostravském studiu České televize ve dnech 21. a 22. října 2013 nezazněl, protože družstvo žáků z naší IX. B ve všech třech kolech slavně zvítězilo. Bezroučata, ve složení kapitán Tomáš Weiss, Martin Čejka, Gabriela Františová a Vendula Kryštofová, dokázala postupně vyřadit velmi silné soupeře ze severomoravské Chuchelné, favorizované družstvo Gymnázia Matyáše Lercha z Brna i nebezpečné protivníky z Mikulova.
Za mocné podpory fantastických spolužáků v hledišti a s notnou dávkou potřebného štěstí se vypořádali s vratkými lanovými překážkami, palbou záludných otázek, labyrintem neviditelných laserů i s obrovskou trémou způsobenou všudypřítomnýmidscn3529.jpg televizními kamerami, reflektory a mikrofony. Sebevědomí, které je v této soutěži velice potřebné, jim jistě dodala i třídní učitelka Jana Bezrouková. Ta ve svém soutěžním úkolu dokázala vynikající paměťové schopnosti, a tak jim k vítězství přispěla velkou měrou. Radost, jistota a sebevědomí soutěžících i jejich fanoušků se stupňovaly s každým vyhraným kolem. Na konci natáčení všichni mohli sportovní terminologií radostně zvolat: „Máme hattrick!“ a odměnili se bouřlivým potleskem v prostorách šatny. Díky přístupu, pokoře a chování se stali naši žáci oblíbenci ostravského televizního štábu.
Určitě se nás budete ptát: „Kdy se zmiňované díly objeví na televizní obrazovce?“ Tuto otázku vám s jistotou zodpovíme. Zapište si tedy červeným písmem do kalendářů následující termíny: 7., 14. a 21. prosince 2013 na programu ČT :D vždy ve 13 hodin. Pokud nestihnete vysílání v televizi nebo nemáte program naladěn, všechny díly můžete zhlédnout také na internetových stránkách České televize - http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097253859-bludiste/video/ . Věříme, že všichni budete s napětím všechny díly sledovat a znovu fandit našemu červenému týmu. Buďte si jisti, že i přes známé výsledky vás bude čekat nervy drásající podívaná.
Za obrovský úspěch, který mnoho škol v této soutěži nezažilo, a možnost se natáčení zúčastnit bychom rádi chtěli poděkovat mmmm.jpgBezroučatům za skvělé výkony, jejich spolužákům za hlasité a neutuchající povzbuzování, Úřadu městyse Prosiměřice za finanční podporu, firmě Ampelos za sponzorské dary, paní Andree Reberníkové za ušití maskota, panu Janu Šimšovi za bezpečnou autobusovou dopravu, panu režisérovi Jindřichu Procházkovi, moderátorovi Romanu Pastorkovi a celému štábu ČT Ostrava za příjemnou atmosféru při natáčení.
Závěrem ještě jednou gratulujeme vítězům a spolu s nimi už snad jenom parafrázujme televizní slogan:

„KDO NEZABLOUDÍ V PROSIMĚŘICÍCH, TEN SE ANI V BLUDIŠTI NEZTRATÍ!“
URB. a D. Mráková - foto URB a ČT