Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velký úspěch našich výtvarnic

15. 2. 2011

 

003.jpgV těchto dnech se naše škola zúčastnila mezinárodní výtvarné soutěže "Životodárná voda", která byla vyhlášena v rámci Mezinárodního roku chemie 2011. Do soutěže jsme zaslali hned několik prací žáků druhého stupně. Jaké bylo naše překvapení a radost, když jsme obdrželi výsledkovou listinu ! Hned dvě naše žákyně - LUCIE FUSKOVÁ (8.B) - kresba a PAVLÍNA HORÁKOVÁ (9.A) - fotografie - si vedly výborně! 003--1-.jpg

 

Se svými dílky se probojovaly mezi 15 vítězných prací, které budou reprezentovat Českou republiku. Práce budou zaslány do Londýna, kde z nich bude připravena mezinárodní putovní výstava. Ta bude na podzim 2011 na dva týdny instalována také v České republice.

Do soutěže se zapojilo celkem 123 ZŠ, DDM, ZUŠ a víceletých gymnázií s celkovým počtem 849 prací.

Oběma děvčatům moc blahopřejeme, vždyť prosadit se v tak velké konkurenci není vůbec jednoduché!

(D. Mráková)